کاتد مس

کاتد محصول اصلی تولید مس است که در قالب یک محصول قابل عرضه توسط DTK برای کاربردهای با کیفیت بالا تولید می شود.

  • محصولات اصلی
Copper Cathode
محصولات اصلی

کاتد

کاتد الکترودی است که یک جریان معمولی از یک دستگاه الکتریکی پلاریزه خارج می شود. این تعریف را می توان با استفاده از CCD یادگاری برای خروج جریان کاتدی به یاد آورد.جریان معمولی جهت حرکت بارهای مثبت را توصیف می کند. الکترون ها دارای بار الکتریکی منفی هستند، بنابراین حرکت الکترون ها برخلاف حرکت جریان معمولی است.در نتیجه، جریان کاتد یادگاری نیز به این معنی است که الکترون ها از مدار خارجی به کاتد دستگاه جریان می یابند.

 

یک کاتد - مربع مسی 45 تا 55 کیلوگرمی - زمانی تولید می شود که مس خالص از مس کار نشده در فرآیند برنده و پالایش الکترولیتی جدا شود. DTK در ایران (کرمان، سیرجان) سالانه حدود 2000 تن کاتد با مقدار مس حداقل 99.99 درصد تولید می کند.

 

 

کاتدها با فناوری ISA تولید می شوند و با استانداردهای کاتد LME Grade A، Cu-CATH-1 (EN 1978) و کاتدهای مس درجه 1 (ASTM B115) مطابقت دارند.سایت های تولید کاتد DTK همگی دارای گواهینامه ISO 9001 و ISO 14001، ISO 34000 هستند.

کاتدهای مس با حداکثر میزان ناخالصی مشخص نیز در بورس کالای ایران (IME) و برخی از تاجران و تولیدکنندگان مشهور بین‌المللی و داخلی ثبت و معامله می‌شوند.مس با کیفیت بالا با سطوح ناخالصی کم متمایز می شود، زیرا حتی کوچکترین مقادیر سلنیوم، بیسموت یا آنتیموان در محدوده ppm می تواند به شدت بر رسانایی تأثیر بگذارد.

 

شرح کالا